A magam részéről, még ha nem is biztosan igaz, de komolyabbnak gondolok egy vállalkozást, ha annak az email címe nem @gmail.com-ra végződik.
Lehet, ez csak nekem a becsípődésem, mindenkinek kell valami hülyeség 🙂
Minden esetre ennek az apropóján jutott eszembe, ha nem is mail címhez, de weboldalhoz biztosan elengedhetetlen egy domain név is. Ezért most erről hoztam pár gyakorlati tippet.
Mit jelent az, hogy domain?
Szó szerint egy tartomány, vagyis az internet egy apró szeletkéje, része. Annak érdekében, hogy a böngésző címsorába ne furcsa számsorokat kelljen beírnunk, amikor felmegyünk egy weboldalra, azok kapnak egy tartománynevet, amit domain névnek hívunk.
Akkor, ha @cégnév.hu email címet szeretnénk, elengedhetetlen, hogy a birtokába legyünk egy domainnek. Ezt meg kell vásárolni, de nem nagy költség. Domain szolgáltatója válogatja, de 1700-2500 Ft között van. Ez éves, bruttó költség 🙂
Mit tegyünk, ha kitaláltuk a domain nevünket?
- Ellenőrizd le a domain.hu felületén, hogy szabad-e a domain. (ha nem szabad, akkor azt valaki megvette előtted, sajnos újat kell kitalálnod)
- Válassz egy domain szolgáltatót, akinél regisztrálod a domaint
- Menj végig a domain regisztráció folyamatán
- Fizesd ki a domaint
Segítségképpen itt egy videó, hogyan tudsz domaint foglalni
Domain használata céges levelezéshez
Ehhez akár kellhetne szaktudás is, de szerencsére a domain és tárhelyszolgáltatók nagyon sokat segítenek. Több opció is létezik:
- Némi felár ellenében beállítják neked
- Support elmondja hogyan állítsd be
- Leírás alapján te magad is el tudod végezni pl.: Tárhely.eu leírása