Barion Pixel
Mit figyelek, amikor interjúztatok?
Mit figyelek, amikor interjúztatok?

Olyan sok helyen olvastam és láttam, hogy milyen tanácsokkal látják el azokat, akik állásinterjúra mennek.

A mik a gyengeségeid a hol látod magad 5 év múlva kérdéseken túl léteznek olyan releváns kérdések és dolgok, amik valóban azt igyekeznek feltárni, hogy a leendő munkatárs mennyire nyitott, hajladó és képes dolgozni, értéket teremteni.

Én magam hiszek abban, hogy nem minden "vándorló" munkatárs rossz és alkalmatlan, bár, ha valaki évente váltja a munkahelyét az is jelez valamit. Gondoltam korábban 🙂

Míg a 2010-es években igenis volt párhuzam a vándorlók és a számomra nem releváns jelöltek között, ma ez már nem feltétlenül igaz.

Az új generációk megjelenésével, nem furcsa a sűrűbb munkahely váltása.

De a fenti is olyan dolog, ami nem feltétlenül mutatja, valaki alkalmas-e, vagy sem.

Tehát, amire én kiemelten figyelek (és, hogy jól vagy rosszul mindenki eldöntheti maga. Nekem elég bizonyíték, hogy a választásaim helyesek voltak):

  • Kommunikáció sebessége/kommunikáció késés
  • Sikerek, elért célok, megvalósult projektek, amiben a jelölt erősen kivette a szerepét konkrét példákkal
  • Teljesítménymutatókról való tapasztalat, elképzelés konkrét példákkal
  • Referencia

Persze vannak más szepontok, mint az időben való megjelenés, az öltözék, cégből valü felkészülés stb. De ezek közül egyik sem azt mutatja, hogy az adott jelölt vajon értéket fog-e termelni, vagy sem.

Viszont ha valaki számos sikeres projektet befejezett, lezárt munákat, elért célokat, elért számszaki célokatő nagyobb eséllyel gondolkodik eredmény alapon, mintsem tevékenység alapon.

És most nem leszek népszerű, de vezetőként tudni kell: nem a tevékenységet, hanem az eredményt jutalmazzuk, díjazzuk.!

Mit kezdünk egy olyan értékesítővel, aki vadul járja a piacot, sok-sok ügyfelet meglátogat, de abból nincs szerződéskötés, vagy eladott termék.

Vagy hogy vagyunk előrébb egy raktárossal, aki nagyon szorgosan jön-megy a targoncával, de nap végén a kiadandó áru nincs összekészítve.

Milyen segítségünkre van az a kertész, aki szépen felássa a földet, gondosan bevásárol, de a palántákat már nem ülteti el, így azok a végén nem hoznak termést.

Tehát nem tevékenység, hanem eredmény alapon díjazunk. És igen, itt a díj a fizetést, jutalékot, elismerést, figyelmet is jelentheti.