Amikor tanulunk előfordulhatnak láthatatlan nehézségek, amik ha odafigyelünk, nem is olyan láthatatlanok.
Tanulás alatt nem csak a klasszikus iskolai tnaulásra gondolok. Amikor elmegyünk dolgozni valahová, új munkakörbe fogunk, képezzük, fejlesztjük magunkat, előadásokra, workshopokra járunk, de még amikor a National Geographic-ot nézzük, még az is tanulás 🙂
Először tisztázzuk le a tanulás szó jelentését, azután nézzük meg, mi okozza nagyon gyakran azt, hogy hiába olvasunk, vagy hallgatunk valamit, egyszerűen hülyébbnek 🙂 érezzük magunkat, mint korábban.
Van egy érdekes megfigyelés a tanulással kapcsolatban. Mégpedig az, ha nem értünk egy szót, kifejezést vagy másképp értünk egy szót, akkor bizony elveszítjük a fonalat.
Észrevehető, hogyha van egy meg nem értett szavunk, kifejezésünk, akkor tiszta hülyének érezzük magunkat, olyan, mintha üres lenne a fejünk, és azt mondjuk: "Áh, hagyom a fenébe, nem érdekel az egész"
De ezek a "tünetek" kezelhetők azzal, ha megnézük mi lehet az a szó, vagy kifejezés, amit nem értettünk. Egyszerű a gyógymód. Ki kell keresni a szótárból, és le kell tisztázni. Ezután már nem is lesz olyan homályos a dolog.
Miért is fontos valóban megérteni, amit tanul az ember?
Nos azért, mert a megésrtés visz a cselekvéshez. Ha valamit nem értünk, azt nem fogjuk csinálni. Hoppá! Ez elég komoly, ha belegondolunk!
Mikor értesz meg egy szót igazán? Akkor értetted meg, ha nem kell gondolkodnod rajta, azonnal tudsz a szóval mondatot mondani.